Aktualności

Akwarela

Weekend z akwarelą – zakończenie sezonu 2018

 

12-14 października 2018

Zgodnie z jaczeńską tradycją serdecznie zapraszamy na październikową imprezę weekendową, symbolicznie zamykającą sezon wakacyjny 2018. W tym roku zaplanowaliśmy dla Państwa warsztaty artystyczne 🙂

W piątek, po przyjeździe powitamy Państwa kieliszeczkiem domowej nalewki.

W sobotę od godziny 12 rozpoczniemy warsztaty malowania techniką akwareli. Naszym mistrzem będzie malarz, rysownik, architekt – Maciej Zaborowski, absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej, współzałożyciel Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich (SAP).

Maciej rozpoczął karierę akwarelisty w 1987 roku wystawą we Włoszech. Główny temat jego prac to pejzaż miejski, krajobraz polskiej wsi oraz martwa natura. Jego malarstwo cechuje się precyzyjnym odwzorowaniem rzeczywistości, perfekcjonizmem, dynamiką i nastrojowością. Jest uczestnikiem licznych prestiżowych wystaw i plenerów w Polsce i za granicą.

 

Warsztaty odbędą się na Łące lub wewnątrz – w zależności od panującej pogody. W programie – krótka pogadanka o akwareli, technice, prezentacja sprzętów – farby, papiery pędzle ect…. Trochę o historii i mistrzach – Turner, Fałat, Zbukvich. Po krótkim pokazie technicznym – jak malować pejzaż lub martwą naturę (w zależności od pogody), każdy z uczestników otrzyma zestaw do malowania i przystąpimy do sesji malarskiej. W jej trakcie  zajmiemy się wyszukaniem i omówieniem kadrów, tworzeniem własnych obrazów i bieżąca korektą powstających prac. Po obiedzie – „Mokra Wystawa” i omówienie prezentowanych akwarel.

Na zakończenie dnia – kolacja przy grillu i ognisko.

W niedzielę po śniadaniu wszystkich chętnych zapraszamy na tradycyjny spacer wokół Jaczna i podziwianie jesiennych krajobrazów Suwalszczyzny.

CENNIK

Cena pakietu:
445PLN/osoba dorosła, 375PLN/dziecko do 12 lat, 215 dziecko do 12 lat na dostawce w pokoju z Rodzicami, dzieci do lat 3 – gratis.

W skład pakietu wchodzą:

2 noclegi w pokojach dwuosobowych lub apartamentach (przyjazd piątek 12.10. wyjazd niedziela 14.10, 2 śniadania, 1 obiad, 2 kolacje, udział w warsztatach).

Jak zwykle na miejscu możliwość bezpłatnego wypożyczenia rowerów, łódek, korzystanie z sauny i siłowni.

Dodatkowo płatne:

Dopłata za niewykorzystane łóżko – 180 PLN
Dodatkowe posiłki i/lub noclegi wg cennika.

W przypadku braku minimalnej liczby uczestników zastrzegamy sobie prawo zmiany programu.

Informacja i rezerwacja jaczno@jaczno.pl, www.jaczno.pl

Serdecznie zapraszamy:)

Gościniec Jaczno zaprasza!