W co się bawić?

Suwalszczyzna i Podlasie oferują wiele atrakcji osobom preferującym aktywny wypoczynek. Najbliższa okolica to wymarzone miejsce do uprawiania turystyki rowerowej i pieszej. Znajduje się tu wiele oznakowanych szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych i przyrodniczych.

Niezwykłe krajobrazy zapraszają do fotografowania. Można wybrać się na wyprawę po tajemniczej Puszczy Rominckiej, odwiedzić słynne wiadukty w Stańczykach. Na zwiedzanie zasługują także zespoły klasztorne w Wigrach i Sejnach, kresowe wioski i miasteczka, głazowisko w Bachanowie, cmentarzysko Jaćwingów . Przy dłuższym pobycie zachęcamy do odbycia jednodniowej wycieczki do Wilna.

Pobliskie lasy obfitują w grzyby. Zachęcamy do kąpieli, wędkowania oraz wypraw łodzią po jeziorze. Osobom lubiącym mocne wrażenia proponujemy nurkowanie w najgłębszym polskim jeziorze Hańcza. Organizujemy spływy kajakowe Czarną? Hańczą, Rospudą i Krutynią. Przejażdżki bryczką? po okolicy to doskonała okazja do dobrej zabawy dla dorosłych i dzieci.

Zimą ścieżki rowerowe przeobrażają się w narciarskie szlaki biegowe, a zamarznięta tafla jeziora we wspaniałe lodowisko. Kulig połączony z ogniskiem będzie miłym urozmaiceniem zimowego pobytu. Pobliski sztucznie dośnieżany stok narciarski w Szelmencie czeka na narciarzy. Na Hańczy rozpoczyna się sezon nurkowań podlodowych. Zima to również niepowtarzalna atmosfera Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia oraz szampański Sylwester.

Po dniu pełnym wrażeń możesz zaprosić przyjaciół do rozgrywki przy stole bilardowym lub na mecz tenisa stołowego. Możesz zadbać o kondycję w siłowni i skorzystać z relaksu w tradycyjnej bani – lokalnej saunie parowej lub w suchej saunie fińskiej. Zapraszamy również do korzystania z usług masażystów.

Gościniec Jaczno zaprasza!