Aktualności

Weekend Piec01

Weekend z makramą – zakończenie sezonu 2019

11-13 października 2019

Zgodnie z jaczeńską tradycją serdecznie zapraszamy na październikową imprezę weekendową, symbolicznie zamykającą sezon wakacyjny 2019. W tym roku zaplanowaliśmy dla Państwa warsztaty makramy 🙂

W piątek czekamy na Państwa z kolacją i kieliszeczkiem domowej nalewki.

W sobotę po obiedzie zapraszamy na warsztaty makramy z Panią Krystyną. Makrama to znana od starożytności sztuka zaplatania sznurków przy użyciu palców, która na fali modnego stylu boho przeżywa obecnie renesans.
Przy użyciu technik makramy można stworzyć wiele atrakcyjnych ozdób – kwietniki, biżuterię, makaty i makatki, łapacze snów oraz przedmioty użytkowe – na przykład torebki i plecaki. Do ich wyrobu używa się nici i sznurków, głównie bawełnianych lub lnianych.

Warsztaty odbędą się na Łące lub wewnątrz – w zależności od panującej pogody. Nauczymy się wykonywać podstawowe węzły, które w różnych kompozycjach pozwolą tworzyć różnorodne projekty – dekoracyjne i użytkowe. Każdy z uczestników otrzyma zestaw potrzebny do wykonania wiszącej makramy (orientacyjny wymiar ok. 30x40cm), którą oczywiście będzie mógł zabrać do domu. W trakcie kolacji odbędzie się wystawa powstałych prac.

Wieczorem zapraszamy na kolację przy grillu i ognisko. Na wszystkich czekać będzie rozgrzana bania.

W niedzielę po śniadaniu wszystkich chętnych zapraszamy na tradycyjny spacer wokół Jaczna i podziwianie jesiennych krajobrazów Suwalszczyzny.

CENNIK

Cena pakietu:
455PLN/osoba dorosła, 380PLN/dziecko do 12 lat, 220 dziecko do 12 lat na dostawce w pokoju z Rodzicami, dzieci do lat 3 – gratis.

W skład pakietu wchodzą:

2 noclegi w pokojach dwuosobowych lub apartamentach (przyjazd piątek 11.10. wyjazd niedziela 13.10, 2 śniadania, 1 obiad, 2 kolacje, udział w warsztatach).

Jak zwykle na miejscu możliwość bezpłatnego wypożyczenia rowerów, łódek, korzystanie z sauny i siłowni.

Dodatkowo płatne:

Dopłata za niewykorzystane łóżko – 180 PLN
Dodatkowe posiłki i/lub noclegi wg cennika.

W przypadku braku minimalnej liczby uczestników zastrzegamy sobie prawo zmiany programu.

Informacja i rezerwacja jaczno@jaczno.pl, www.jaczno.pl

Serdecznie zapraszamy:)

Gościniec Jaczno zaprasza!